فن های بزرگ تهویه / تخلیه هوا

 

در کلیه مکانهایي که دسترسي به آنها مشکل است و یا زمان تخلیه افراد در شرایط اضطراری نسبتاً طولانی است، فن های تهويه/ تخلیه هوا نصب می شوند . به عنوان مثال می توان تونل های خودرو، پارکینگ های مسقف ، ایستگاه های مترو، ساختمان های عمومی و ... را نام برد. هدف اصلی از بکار بردن فرکانس اینورتر برای اين نوع از فن ها، کنترل مقدار هوای ورودی و هوای تخلیه شده است.

برای نمونه در یک تونل خودرو با توجه به ساختار تونل که در شکل دیده می شود آرایش مختلفی از فن ها وجود دارند. درحالت عادی وظیفه فن ها کنترل مقدار گاز CO که از ماشین های بنزین سوز ایجاد می شود و دود حاصل از احتراق در داخل تونل ها است . سنسورهای نصب شده در داخل تونل در مورد میزان گاز CO و همچنین دود موجود در تونل اطلاعات لازم را دراختيار درایو قرار می دهند.

وظیفه درایوها راه اندازی فن ها به نحوی است که يك رانندگی بی خطر و امن را در داخل تونل مسیر سازند و با توجه به سیگنال های ارسال شده از حسگرها، فن ها با سرعت مورد نیاز از کم تا زیاد شروع بکار بکنند و در صورتی که یک یا دو فن نتوانند تخلیه لازم را انجام دهند، فن های دیگر را به کار می افتند.

درهنگام آتش سوزی، سیستم به نحوی برنامه نویسی شده است که تمامی فن ها با حداکثر سرعت کار می کنند تا دود حاصل از آتش سوزی سریعاً تخلیه گردد.

مشخصه های مورد نیاز یک درایو برای کاربرد تخلیه هوا

  1. 1.حالت اضطرار

درحالت ( آتش سوزی ) اینورتر باید در حالت Fire Mode به کار ادامه دهد. در این حالت کلیه خطاهای سیستم نادیده گرفته می شوند و هدف فقط کارکردن فن جهت تخلیه دود است . معمولاً خطاها باعث توقف درایو و نتیجه کار نکردن فن می شوند.

  1. 2.تغییر حالت کار

در مواقع آتش سوزی باید سیستم فن از حالت تهویه هوا به حالت تخلیه هوا تغییر وضعیت دهد و این کار باید در حداکثر 30 ثانیه انجام پذیرد.

  1. 3.حرارت

دمای کاری بین 40+ تا 10- درجه سانتی گراد است و در برخی ازموارد حتی 50+ نیز ممکن است. بنابراین اینورتر ها باید تا 70+ درجه سانتی گراد بتوانند کار خود را انجام دهند.

4.     سیگنال های خروجی کنترل درایو

1-      اینورنر در حالت آلارم

2-      اینورتر در حالت کار

3-      به سرعت نهایی تنظیم شده رسیده است

5.     شبکه های ارتباطی

شبکه های رایج در BMS و یا صنعت

6.     ورودی ایمن

در برخی از موارد " STO SIL 2 " مورد نياز است.

7.   نحوه کنترل

PID

8.   میزان هارمونی های ایجاد شده

در برخی موارد مشتری خواهان كاهش هارمونی ها بيشتر از استاندارد است.

9.    نصب

حداقل باید اینورتر دارای IP21 باشد. معمولاً اینورتر داخل تابلو در اتاق کنترل نصب می شود و فاصله آن از فن از چندین متر تا 500 متر می رسد.

راه حل شرکت فوجی الکتریک

اینورترهای تخصصي FRENIC- HVAC برای فن تمامی نیاز های گفته شده را بر آورد می کنند و در صورت نیاز به هارمونی کمتر از استاندارد می توان فیلتر ها مناسب را بر روی آن نصب شود.

 

مزایای استفاده از اینورتر FRNENIC- HVAC

- PID قوی ( یک عدد PID اصلی و 4 عدد PID کمکی)

- قابلیت صرفه جویی در مصرف انرژی بصورت اتوماتیک بدون تنظيمات خاص حتی ازسرعت های پایین فن

- صفحه کلید بسیار کارا جهت انجام تنظیمات اینورتر در محل و همچنین توانایی تنظیم سه فرکانس پرشی

- توانايي پيدا كردن سرعت چرخش آزاد فن (بر اثر جريان هوا معمولا فن ها به صورت آزاد مي چخرخند) و يا در هنگام قطع و وصل شدن جريان برق و شروع به کار از همان سرعت

- تا توان DCR, 90KW و فیلتر EMC بر روی درایو بصورت استاندارد نصب می باشند.

- مدل IP55 تا توان 90کیلو وات قابل ارائه هستند.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

درباره ما

ارائه محصولات با کیفیت در زمینه اتوماسیون صنعتی و برق از شرکتهای معروف و به نام دنیا برای مصرف کنندگان داخلی و همچنین ارائه خدمات فنی مرتبط با آنها از دلایل اصلی شکل گیری شرکت آریاتکسان در اوایل سال 1383 بود ...

 

بیشتر...

solar desert

Vector Smart Object

درباره ما

ارائه محصولات با کیفیت در زمینه اتوماسیون صنعتی و برق از شرکتهای معروف و به نام دنیا برای مصرف کنندگان داخلی و همچنین ارائه خدمات فنی مرتبط با آنها از دلایل اصلی شکل گیری شرکت آریاتکسان در اوایل سال 1383 بود ...

 

بیشتر ...

تماس با ما

آدرس : خیابان سيد جمال الدين اسد آبادی (يوسف آباد)

پلاک 449 - واحد 202  تهران - کد پستی : 1434933886

تارنما : www.aryataxan.com

ایمیل : info[at]aryataxan.com

كانال تلگرام:  

تلفن : 8995 8860   -   8227 8862 - (021)

فکس : 5016 8977 - (021)

Truck

این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد قالب می باشد . شما می توانید با مراجعه به کنترل پنل جوملا این متن را ویرایش و یا حذف بفرمایید .

Storage

این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد قالب می باشد . شما می توانید با مراجعه به کنترل پنل جوملا این متن را ویرایش و یا حذف بفرمایید .

این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد قالب می باشد . شما می توانید با مراجعه به کنترل پنل جوملا این متن را ویرایش و یا حذف بفرمایید .این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد قالب می باشد . شما می توانید با مراجعه به کنترل پنل جوملا این متن را ویرایش و یا حذف بفرمایید .